Facebookowe rozszerzenie dla sklepów Magento

- autor: tsissput

Ogólnym założeniem projektu jest wykorzystanie zasięgu i danych zbieranych przez Facebooka w celu zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym.

Zaprezentowane tutaj rozwiązanie jest modułem dla sklepów opartych o platformę Magento. Oznacza to, że każdy sklep oparty o tą modułową platformę może poprać stworzone rozszerzenie i od ręki zacząć korzystać z udostępnionej funkcjonalności.

magento_friendlist
Widok sugestii prezentów dla znajomych

Pierwszą zachętą do korzystania z naszego sklepu jest możliwość założenia konta i późniejszego logowanie się w sklepie z wykorzystaniem Facebooka – nikt nie lubi pamiętać wielu haseł, a tak za jednym kliknięciem mamy już konto i jesteśmy zalogowani.

Drugi krok, który potencjalnie może przełożyć się na wzrost sprzedaży to dodanie guzika „Lubię to!” wraz z Facebookowymi metadanymi.

Magento Panel Administracyjny
Widok panelu administracyjnego – wybór fan page – widoczne propozycje słów kluczowych i szczegóły wybranego fan page

Trzeci największy krok to sugestie prezentów dla Facebookowych znajomych. Sugestie prezentów pochodzą z dwóch prostych źródeł:
Pierwszym są produkty polubione w naszym sklepie przez znajomego. Drugim są tak zwane „Punkty Zainteresowań” które tworzymy samodzielnie w panelu administracyjnym. Na punkt zainteresowań składają się produkty które będą wyświetlane jako sugestie prezentów oraz Facebookowe Fan Page. Jeżeli nasz znajomy polubi przynajmniej jeden z wymienionych Fan Page produkty znajdujące się w tym punkcie zainteresowań zostaną mu zasugerowane. W przypadku uniwersalnego modułu dla nieznanych nam sklepów trudnym jest zaproponowanie mechanizmu który automatycznie powiąże odpowiednie Fan Page z odpowiednimi produktami – to zadanie spada na administratora sklepu. Prostą pomocą dla wyszukiwania odpowiednich Fan Page propozycje słów kluczowych zbierane ze słów kluczowych wybranych produktów.

Zapraszam do przeklikania się przez działające demo i ograniczenia się z wandalizmem przy przeglądaniu opcji panelu administracyjnego (użytkownik: fdemo hasło: tsiss-put1234)

Autor: Kamil Balwierz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: