Event Finder czyli wszystkie interesujące wydarzenia w jednym miejscu

- autor: tsissput

Celem projektu było stworzenie aplikacji, która ułatwi użytkownikom dostęp do informacji na temat zbliżających się wydarzeń. Dzięki wybraniu interesujących nas kategorii oraz miast otrzymujemy dostosowaną grupę wydarzeń. Dzięki temu nie trzeba przekopywać się przez treści zupełnie nas nie interesujące. Wydarzenia oraz kategorie są dodawane przez użytkowników i to oni dbają o dostarczenie jak najciekawszej treści.
MainPage
Na zaprezentowanym obrazku widać dwa wydarzenia, są to koncerty z kategorii muzyki rockowej. Wydarzenia wybierane są na podstawie ustawień użytkownika, tak więc w systemie widnieją innego typu wydarzenia, natomiast użytkownik widzi dobrane dla niego. Ma oczywiście możliwość przejrzenia wszystkich wydarzeń, jednak jest w tym celu zrealizowany inny widok. Wydarzenia na które użytkownik planuje się wybrać są oznaczana na niebiesko.
Oczywiście jak na portal społecznościowy przystało nie może obyć się bez interakcji między użytkownikami. Możliwe jest śledzenie wybranych osób dzięki czemu dostajemy spis wydarzeń na jakie się wybierają. Dodatkowo każde wydarzenie może zostać skomentowane przez użytkowników.
Inwigiluj

Do stworzenia aplikacji wykorzystaliśmy technologię .Net, język C#, logika biznesowa została zrealizowana z wykorzystaniem technologii WCF dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia dodatkowych interface’ów użytkownika. Domyślny interface został zrealizowany z wykorzystaniem technologii MVC oraz styli CSS Twitter Bootstrap.

Autorzy
Tomasz Bartoszewski
Marcin Wolicki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: